GLAS OCH KERAMIK / Glas / Shotglas 6798033
*
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 17:15:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 00:34:45
1
150 kr
27/1 21:41:45
2
150 kr
31/1 11:06:11
3
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
6055 Fat
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Grönt g..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:28
-
6534 Förstoringsglas
3 st, modell äldre, bland annat pärlemo. Längd: 16-21
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6325 Glas
sagaform, 7+ 14 st. Höjd: 13-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:09
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48
-
6658 Karaff
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:14
-
6657 Karaff
rutslipad dekor, med silvermontering (G9), höjd: 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36
*
Shotglas
Läs mer om 50-tal
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 00:34:45 | 1 | 150 kr |
| 27/1 21:41:45 | 2 | 150 kr |
| 31/1 11:06:11 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
6055 Fat
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Grönt g..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:28 -
6534 Förstoringsglas
3 st, modell äldre, bland annat pärlemo. Längd: 16-21
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6325 Glas
sagaform, 7+ 14 st. Höjd: 13-19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:09
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48 -
6658 Karaff
Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:14 -
6657 Karaff
rutslipad dekor, med silvermontering (G9), höjd: 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:36



